Informace pro SB  a návštěvníky blogůů  ZDE1. Kapitola povídek o HP - Ztracená sestra

Zajímavosti z 6

11. dubna 2009 v 19:27 | Susan
Režisér Guillermo del Toro odmítl nabídku režírovat tento film kvůli filmu Hellboy 2: The Golden Army (2008).
Když J.K.Rowling pročítala scénář k tomuto filmu, narazila na část, ve které Brumbál vzpomíná na dívku, do které byl zamilovaný, když byl mladý. Poté informovala filmaře, že Brumbál byl ve skutečnosti gay, a jeho jediné romantické poblouznění bylo s čarodějem Grindelwaldem, kterého musel později porazit v souboji čarodějů. Tuto informaci také zveřejnila při propagaci posledního dílu Harry Potter a Relikvie smrti (2010)
Helen McCrory měla hrát Bellatrix Lestrangeovou ve filmu Harry Potter a Fénixův řád (2007), musela ale odstoupit, protože otěhotněla. V tomto díle hraje Narcissu Malfoyovou, Bellatrixinu sestru.
Knihy V "Krucáncích a kaňourech" jsou ve skutečnosti telefonní seznamy Watfordu.
Tom Felton (Draco Malfoy) při natáčení scény s kletbou Sectusempra musel proležet několik hodin ve falešné krvi a vodě. Na sobě měl protetický hrudník, ze kterého se pumpovala krev, a po každém záběru se musel umýt a usušit si vlasy, aby mohl zpátky na plac.
Teprve osmnáctiletý Robert Knox, představitel Marcuse Belbyho, se nedožil premiéry filmu. Zemřel více než rok před ní, když byl brutálně napaden a ubodán k smrti 24. května 2008. (Tom Riddle)
375 milionů výtisků všech dílů Harryho Pottera už se prodalo od vydání první knížky v roce 1997. Poslední, sedmá část má na kontě 44 milionů kopií, z toho 15 milionů zmizelo už první den.
800 slov má povídka napsaná až po posledním románu, ve kterém se tři roky před Harryho narozením prohání na motorce jeho táta i Sirius. Rowlingová ,prequel' vydražila na charitativní aukci.
2 miliony dolarů obdržla J. K. Rowlingová za filmová práva k prvním čtyřem potterovkám. Autorka s prodejem dlouho váhala - obávala se totiž, že když se postavy stanou majetkem studia, bude si Warner Bros. moci vymýšlet vlastní příběhy.
100 milionů dolarů je částka, pod níž neklesne rozpočet žádné potterovky. Nejlevnější byla Tajemná komnata, která stála rovnou stovku, nejdražší jsou zatím poslední dva filmy (Harry Potter a ohnivý pohár a Harry Potter a Fénixův řád), které vyšly na 150 milionů.
4,48 miliard dolarů celkem vydělalo všech 5 celovečeráků, čímž se potterovská sága stala tou nejvýnosnější sérií v dějinách filmu. A to ještě diváci přisypou za další 3 díly.
Dva herci se vystřídali na postu ředitele školy čar a kouzel. Brumbála nejprve hrál Richard Harris, známý například z Gladiátora - když po druhém dílu zemřel, převzal hůllku Michael Gambon. Zvažovali se i Ian ,Gandalf' McKellen či Christopher Lee.
285 stran čítá první díl série a ač má druhá kniha jen o dvě víc, je z ní nejdelší film. Naopak z osmisetstránkového "Fénixova řádu" je film nejkratší.
2011 je rok, kdy bude brýlatý čaroděj řádit na plátně naposledy. V létě přijde do kin závěrečné, osmé dobrodružství se vskutku nápaditým názvem Harry Potter a relikvie smrti: Část druhá.
V roli Nymphadory Tonks se měla objevit Anna Friel, nahradila ji však Natalia Tena. (Paige)
Premiéra měla být o vánocích roku 2008, ale přestože je film hotový, byla odložena až na léto 2009. Je to kvůli chabé letní sezóně.
Del Toro, který odmítl film točit, také řekl, že na jeho vkus ve filmu umírá moc málo lidí.
Jessie Cave porazila při konkurzu na roli Levandule Brownové více než 7000 dívek.
Do role malého Toma Raddleho byl vybrán jedenáctiletý Hero Fiennes-Tiffin, což je synovec Ralpha Fiennese, který hraje budoucího Toma Raddleho známého pod jménem lord Voldemort. Režisér David Yates říká, že ho najal díky jeho podobnosti ke strýci, ne však přímo proto, že je to jeho synovec. Líbil se mu jakýsi strašidelný pocit, který z něj vyzařuje.
Potom, co byl z předešlého dílu k velkému zklamání fanoušků vystřižen famfrpál, se v tomto díle zase objeví.
Dlouho se diskutovalo o tom, že si v tomto filmu zahraje i Christian Coulson, který hrál v Harrym Potterovi a tajemné komnatě šestnáctiletého Toma Rojvola Raddleho. Avšak nakonec bylo rozhodnuto, že už je pro svou roli moc starý, protože v době natáčení oslavil své třicáté narozeniny.
První herečkou zvažovanou do role Narcissy Malfoyové byla Naomi Watts, která ale odmítla kvůli svému přeplněnému rozvrhu.
Herec Thomas James Longley se ucházel o roli jedhono z mladších verzí lorda Voldemorta - Tom Raddleho, ale vybrán byl nakonec Frank Dillane.
Posunutí premiéry z listopadu 2008 na červenec 2009 pomohlo zvýšit počet kin IMAX v USA, ve kterých bude Harry Potter a princ dojí krve k vidění. Kdyby byl film vydán v listopadu, byl by k dispozici ve 40 IMAXech, v červenci bude ale promítán hned ve 100 kinech IMAX.
Ve filmu uvidíme zřícení mostu Millennium Bridge. Vzhledem k tomu, že tento most byl postaven v roce 2000, tak to odporuje knize, protože její děj je zasazen do roku 1996, jak řekla autorka J.K. Rowlingová. Nicméně přímo v knize nejsou žádné odkazy na to, ve kterém roce se děj odehrává.
První film série Harryho Pottera, který po dílu Harry Potter a vězeň z Azkabanu dostal v USA rating PG (= některý materiál nemusí být vhodný pro děti). Čtvrtý a pátý díl měly rating PG-13, což znamená, že film je nevhodný pro děti do 13ti let.
Další díl, ve kterém se neobjeví Dursleyovi, přestože byli v knize.
Byly přidány 2 scény, které se neobjevily v knize: Zřícení mostu Millenium Bridge (možno vidět na začátku filmu a také v některých trailerech) a útok Smrtijeda v Doupěti (také k vidění v traileru). Útok na mudlovský most je ve skutečnosti v knize zmíněn Korneliusem Popletalem, avšak není zde vůbec popsán.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama