Informace pro SB  a návštěvníky blogůů  ZDE1. Kapitola povídek o HP - Ztracená sestra

Květen 2009

Jak to bylo z mozkomory .....

31. května 2009 v 19:08 News
Velmi zajímavé bylo vytvoření mozkomorů. Režisér Alfonso Cuarón původně nechtěl používat digitální efekty, chtěl udělat mozkomory postaru a s loutkami. A tak si vzpomněl na loutkáře Basila Twista, který pod vodou předvádí nádherný tanec látek. Twist tedy přijel do Londýna a spolu s Cuarónem to pod vodou zkusili natočit zpomaleně a pozpátku. Výsledný efekt byl velmi zajímavý, ale nedal se uplatnit v praxi. Nakonec se tedy Cuarón rozhodl pro počítačové triky, ale grafikům předložil Twistovy záběry a řekl jim, že chce něco takového, ale s volností, jakou poskytuje počítačové zpracování. Nakonec tedy nechal Cuarón pohybovat loutky normální rychlostí, ale na počítači nechal zpomalit pohyb jejich hábitů, díky čemuž vypadají mozkomoři neuvěřitelně étericky, jako by byli skutečně z jiného světa. Je dobře že to takhle nakonec dopalo !!!!!Další trailer k 5 !!!

31. května 2009 v 19:01 | Susan .-P |  Galerie


Tročku netradiční trailer ale je moc good !!!!!

Český trailer

31. května 2009 v 18:59 Galerie

V harrym mohla hrát dcera Madonny !!!!!

31. května 2009 v 18:55 | Susan :-p |  News
Konkurzu na roli Lenky Láskorádové se chtěla zúčastnit i tehdy devítiletá Lourdes, dcera zpěvačky Madonny. Nakonec ale na casting nešla ze dvou důvodů: zaprvé neodpovídala věkovému limitu (13 - 16 let) a za druhé jít to matka zakázala s tím, že na showbyznys není ještě dost zralá.


Šikulka Lenka!!!!

31. května 2009 v 18:54 | Susan :-p |  News

Evanna Lynch byla do role Lenky Láskorádové vybrána z 15 000 dívek. Šikulka !!!!! :-oŠílenství .....

31. května 2009 v 18:51 | Susan :-p |  News

Mnoho fanoušků Harryho Pottera šlo na film Happy Feet (2006) jen kvůli tomu, aby viděli trailer právě na páté filmové pokračování Harryho Pottera.
v 6 zase bude Famfrpál !!!

31. května 2009 v 18:10 | Susan :-p |  News

Potom, co byl z předešlého dílu k velkému zklamání fanoušků vystřižen famfrpál, se v tomto díle zase objeví.Což je mocinky dobře.....:-p
Mimochodem Harry se stane kapitánem !!!!!!Ve filmu se oběvili i příbuzní !

31. května 2009 v 18:07 | sUSAN |  News
Do role malého Toma Raddleho byl vybrán jedenáctiletý Hero Fiennes-Tiffin, což je synovec Ralpha Fiennese, který hraje budoucího Toma Raddleho známého pod jménem lord Voldemort. Režisér David Yates říká, že ho najal díky jeho podobnosti ke strýci, ne však přímo proto, že je to jeho synovec. Líbil se mu jakýsi strašidelný pocit, který z něj vyzařuje.

OPRAVDU URČITÁ PODOBNOST TAM JE !!!!!!!

Trailer 2

31. května 2009 v 18:00 Harry Potter a princ dvojí krve


DALŠÍ TRAILER K 6 !!!!! TAKY SUPPER JAO VŠECHNY OSTATNÍ !!!!

ABSOLUTNÍ BOMBA !!!!!!!

31. května 2009 v 17:53 News

TAK TOHEL JE KRÁSNÝ KOUSEK !! nejnovější trailer k princi dvojí krve česky nádherá kjsem s toho v 7 nebi !!!!!!!!!!


Kráska Emma

31. května 2009 v 17:50 News
Emma Watson


JEDNA Z ÚŽASNÝCH ROB EMMY !! TADY JÍ TO EXTRÉMĚ SLUŠÍ !!!!!!

Big interwers o Harry Potter a fénixův řád

31. května 2009 v 17:45 News
Fakt moc zajímvý ikdyž nerozumíte pokusím se to přeložit !! :- )


Změna rolí !!

31. května 2009 v 17:30 | Susan :-) |  News
Helen McCrory měla hrát Bellatrix Lestrangeovou ve filmu Harry Potter a Fénixův řád (2007), musela ale odstoupit, protože otěhotněla. V tomto díle hraje Narcissu Malfoyovou, Bellatrixinu sestru.


BellatrixLestrange1.jpg Bellatrix Lestrange image by jpopstar


Vítězství Jessie Cave :-)

31. května 2009 v 17:25 | Susan :-p |  News
Jessie Cave porazila při konkurzu na roli Levandule Brownové více než 7000 dívek. Tak to smekám klobouk !!! Fakt dobráá!!! Jessie jsi dobráá!!!
Závislák Michael

31. května 2009 v 17:21 | Susan :-p |  News
Během natáčení nosil představitel profesora Brumbála Michael Gambon pod kostýmem své civilní oblečení a v ponožkách měl schovány cigarety. co cvšechno dokáže závilost !!! :-))1 kapitola NEČEKANÉ SETKÁNÍ

31. května 2009 v 16:47 | Susan :-p |  Mé povídky ( pokračování Prince dvojí krve a relikvií)

1 KAPITOLA NEČEKANÉ SETKÁNÍPomalu se blížila půlnoc, kde se vzal tu se vzal, objevil se znenadání v pochmurné místnosti zářící tvor, který se velmi podobal lani. Člověk sedící za stolem, který horlivě něco psal, sebou leknutím škubl. Ústa laně se otevřela a promluvila jemným hlase

"Severusi, prosím pomozte! Jsem v ředitelově pracovně!"


Snape na nic nečekal a vyrazil rázným krokem do sedmého patra. Zastavil se až u chrliče, kde vyslovil heslo, aby ho mohl pustit do Brumbálovy pracovny. Když otevřel dveře, naskytl se mu pohled dvou těl krčících se za stolem.Jedna z obou osob byla zřetelně známá. Brumbál držící se za ruku se pomalu narovnával a s obtížemi se usadil do nejbližšího křesla. Druhá osoba, byla z velké části zahalena cestovním pláštěm. Nebylo poznat zda se jedná o ženu, nebo muže, nebo zdalipak ještě žije.

Snape se po vteřině, nebo dvou vzpamatoval z toho co uviděl a rozešel se za Brumbálem. Ten však zvedl ruku a zdvořilým gestem Snape zastavil.

" Ona potřebuje pomoc ! "

Snape tedy zjistil, že to bezvládné tělo, které se teď na podlaze kroutilo nejspíše nesnesitelnou bolestí je žena, což ho velmi překvapilo! Nevzpomínal si , že by s Brumbálem nějaká žena kdy cestovala. Snape tedy přistoupil k ženě a odendal cestovní plášť.Naskytl se mu pohled, který mohl naposledy spatřit před patnácti lety. Před ním ležela žena, kterou miloval. Ležela před ním svíjící se v bolestech Lily Evansová.

Okamžitě zvedl hůlku a její tělo se ihned uvolnilo. To bylo jediné na co se Snape zmohl. Dlouze se do ní vpíjel očima. ( Naštěstí ona je měla zavřené. Ten dlouhý pohled z očí do očí by nejspíš nevydržela.)

" Takhle jí moc nepomůžete, Severusi! Přece nechcete, aby jste přišel o druhou a jistě poslední šanci."

Snape jako by se probudilz dlouhého spánku, se zvedl a tázavě se zadíval na Brumbála.

" Nemějte obavy, že se vám to zdá. Ani já jsem tomu nejdříve nemohl uvěřit, ale je to tak!"

Snape dál mlčel a prohlížel si ženu na zemi, která byla v bezvědomí.

" Kdybych věděl, že mi moc nepomůžete, nemusela by Lily poslední svoje síly použít na to, aby vyčarovala patrona. Rád bych jí odnesl k madame Pomfreyové, ale jak jste si mohl všimnout mám ztěží co dělat se sebou.

"Ona je její dcera?"

Najednou se bezmyšlenkovitě zeptal Snape.

"Ano, správně jste pochopil a teď kdyby jste jí mohl laskavě odnést na ošetřovnu,byl bych vám zavázán!"

Z Brumbálova hlasu byl slyšet zoufalý a trochu podrážděný podton. Snape se od něj odvrátil sklonil se a velmi opatrně zvedl Lily. Bylo vidět, že chce bát co nejopatrnější. Samozřejmě, že by mohl použít

hůlku, ale zdálo se, že ji úmyslně nevyužil. Když odnesl Lily k madame Pomfreyové, která se jí láskyplně ujala a okamžitě začala s léčbou. Snape se vrátil do Brumbálovi pracovny. Brumbál to jistě očekával, protože než začal Snape cokoli říct Brumbál se trochu napřímila židli a začal : " Doufám, že jste se už trochu otřepal z toho šoku. Potřeboval bych od vás ještě jednu pomoc. A ukázal na zčernalou dlaň. Snape Přistoupil o něco blíže ke stolu, za kterým seděl Brumbál a začal tiše mumlat zaříkadla a hůlkou mu mířil na poraněnou ruku. Zanedlouho skončil a Brumbál mu ukázal na křeslo, aby se usadil.

" Víte že …… " začal Snape brumbál ho však zarazil.

" K mému zranění není třeba se vyjadřovat !"

Řekl důrazně Brumbál.

" Děkuji Severusi,za mě i za Lily."

Snape se prudce nadechl a chtěl něco říci, Brumbál ho však znovu umlčel a pokračoval.

Vím, že by jste se rád na všechno zeptal a já vám mile rád vyhovím, dnes však není vhodná chvíle. Až se trochu uzdraví, samozřejmě ji představím celému profesorského sboru.

" Mohl bych se zeptat jen na jednu pro mě moc důležitou věc pane řediteli?"

Zeptal se obezřetně Snape.

"Ano jistě !"

Řekl Brumbál trochu unaveným hlasem.

" Je to pravá Potterova sestra, myslím tím jestli mají oba dva stejné rodiče?"

Brumbál se nepatrně zamyslel a poté tichým hlasem odpověděl :

" Tím si nejsem tak jistý, samozřejmě jste poznal, že matku měli stejnou, ale otec. Řekl bych, že ne. Ale to samozřejmě nejlépe ví obě Lily. Tak a teď by myslím bylo nejlepší kdybychom oba dva šli spát. Doufám, že všechno co dnes v noci proběhlo si necháte, pro sebe alespoň prozatím!"

"Samozřejmě můžete se na mne spolehnout."

" Dobrou noc."

" Dobrou noc pane řediteli."

Celý další týden nikdo ze studentů neměl tušení, že na hradě je velmi vzácná osoba. Lily měla pro sebe malou místnost oddělenou od ostatních. Madame Pomfreyová se mnohokrát ptala obou učitelů, kteří jedinní se horlivě zajímali o její zdravotní stav jak se mladá žena jmenuje. Oba vždy odpověděli, že to není podstatné, že se to brzy dozví!

Pro Brumbála z nepochopitelného důvodu Snape u Lily trávil velmi mnoho času. Jedno slunné odpoledne se opět oba dva sešli u stále bezvědomé Lily. Tentokrát se Brumbál neudržel a zeptal se:

" Zdá se mi to , nebo zde trávíte každou volnou chvíli?"

"Ne to se vám nezdá!"

Odsekl celkem mrzutě Snape.

" To opravdu nechápu Severusi, k Harrymu Potterovi chováte takový odpor a nenávist a k jeho setře. Doufám, že vás neodrazuje to , že James není otec?"

Snape so opět vpíjel očima do Lily, ale pak znenadání zvedl hlavu k Brumbálovi a rázně mu odpověděl.

" Jsem si naprosto jist, že její otec není Potter. Ani jste mi ještě neřekl co vás oba zranilo, proto tady jsem dost často, už týden je v bezvědomí Brumbále!!"

" Ano to máte naprostou pravdu, ještě nebyla vhodná příležitost vám to vylíčit a ani teď není. Budete se

muset spokojit s tím, že nás prostě napadli smrtijedi. Lily si vedla báječně, ale pak jí jeden trefil kletbou třetího stupně do hlavy a nohy. Trvá delší dobu než se s toho člověk vzpamatuje."

Když Brumbál skončil a pohlédl na Snapa, který se díval ne na Lily, ale z okna ven, rozloučil se s ním. Po chvíli byl i Snape na odchodu, když znenadání začala Lily mluvit ze spaní. Snape přistoupil blíže k její posteli, když se stalo to proč na ošetřovnu neustále chodil. Lilyiny oči se otevřeli. Zelené pohlédly do černých a černé do zelených.

"Kde to jsem??"

Lily se ustaraně rozhlížela po okolí,které zjevně nepoznávala.

" Jste v Bradavicích, v bezpečí"

Odpověděl ihned Snape.

"Je profesor Brumbál v pořádku, nevíte jestli dostal profesor Snope můj vzkaz? "Já jsem profesor Snape"

" Ano jistě, těším mne já jsem Susan Evansová " "SUSAN!!!!! Já myslel, že se jmenujete Lily?!"

" Ano to je mé krycí jméno, když doopravdy se celým jménem jmenuji Susan Lily Evansová "

Susan chtěla vstát z postele, ale nedokázala se zvednout,kvůli noze, kterou měla celou zjizvenou.

"Opovažte se vstát!"

zaznělo a za několik vteřin se objevila madame Pomfreyová.

"Pro dnešek by vám mohlo stačit,že jste se konečně probrala, po tak dlouhé době. Mohla byste mi prosím sdělit vaše jméno, protože mi ho nechtěl nikdo říci."

"Ale jistě jmenuji se Susan Evansová "

"Kde mám svou hůlku, ráda bych si něco udělala s tou nohou!"

"Nebojte o ní se postarám, vypijte to!"

"Profesore Snape, chtěla jsem se zeptat jestli je profesor Brumbál v pořádku, ještě jste mi neodpověděl……."Harry a Cho a jejich velká scéna

31. května 2009 v 13:31 News


Scénu, kdy Harry poprvé políbí Cho Changovou, nechal režisér nezkušený pár opakovat nejméně třicetkrát. Podle jeho slov to nakonec působí "velmi nežně a láskyplně, zkrátka přesně tak, jak má první pusa vypadat".

Pokračování Harryho ....

31. května 2009 v 13:29 | Susan :-p |  News
PODLE NEUVĚŘENÝCH ZPRÁV SE CHYSTÁ SPISOVATELKA J.K.ROWLING PSÁT JAKÉSI POKRAČOVÁNÍ .... DĚJ BY SE ODEHRÁVAL V LETECH POBERTŮ! já jsem osobně doufám že to klapne a vyjde !!!!!

Brumbál je gay !!

31. května 2009 v 10:29 | Susan :-p |  News

Když J.K.Rowling pročítala scénář k tomuto filmu, narazila na část, ve které Brumbál vzpomíná na dívku, do které byl zamilovaný, když byl mladý. Poté informovala filmaře, že Brumbál byl ve skutečnosti gay, a jeho jediné romantické poblouznění bylo s čarodějem Grindelwaldem, kterého musel později porazit v souboji čarodějů.

VÁŽNĚ CHUDÁK !!!!! :-P